1999 r.

Nasza firma należy do Izby Producentów i Handlowców Roślin Ozdobnych, która jest organizacją o charakterze samorządowym, chroniącą i reprezentującą interesy polskich producentów i handlowców roślin ozdobnych. Organem wykonawczym Izby jest Biuro Kwiatów Polska z siedzibą w Poznaniu.

2002 r.

Publikacja biografii Tomasza Dolaty w polskiej edycji Who is Who.

2003 r.

Sponsorujemy jedną z roślin w Poznańskiej Palmiarni.

2005 r.

Uczestnictwo w roli „oficjalnego gościa imprezy”, na targach florystycznych zorganizowanych z inicjatywy Ambasady Królestwa Hiszpanii, które odbywały się w Pradze.

2006 r.

Uczestnictwo w roli „oficjalnego gościa imprezy” na targach Flormart odbywających w Padwie we Włoszech. Są to jedne z największych i najstarszych międzynarodowych targów szkółkarskich i kwiaciarskich w Europie.

2007 r.

Udział naszej firmy w roli wystawcy na XXIX Krajowej Wystawie Ogrodniczej w ramach targów FARMA. Ta prestiżowa,  zaliczana do największych w Polsce ekspozycja ogrodnicza zakończyła się dla nas sukcesem. Otrzymaliśmy Złoty Medal za nową technologię uprawy roślin ozdobnych w pojemnikach (LECHUZA®).

2008 r.

Korzystając z zaproszenia ACEA ALBENGA wizytujemy w roli oficjalnego gościa północny region Włoch, Ligurię i duży rejon Albengi. Odwiedzamy największe ogrodnictwa w tym wiodącym ośrodku uprawy roślin aromatycznych (chryzantemy krzewiastej i ziół ozdobnych) w celu nawiązania współpracy handlowej. Jesteśmy pod dużym wrażeniem po tej wizycie. Jakość, ilość i  różnorodność produkcji jest na wysokim poziomie. Współpraca zapowiada się bardzo dobrze...

Kolejny raz uczestniczymy jako oficjalni goście imprezy w targach Flormart w Padwie.

Po intensywnych rozmowach z niemiecką firmą Geobra Branstdaetter Gmbh&Co, otrzymujemy oficjalną zgodę na przedstawicielstwo i dystrybucję w Polsce donic z systemem nawadniania o nazwie LECHUZA®.

2009 r.

Ten rok dla naszej firmy okazał również bardzo interesujący. Otrzymujemy zaproszenie od związków producentów roślin ozdobnych w Hiszpanii. W kwietniu wizytujemy region północno-zachodniej Hiszpanii, współtworzącą wspólnotę autonomiczną Galicji. Poruszamy się pomiędzy La Coruną, Santiago de Compostella a Vigo. Docieramy do granic Portugalii wzdłuż wybrzeża nad Oceanem Atlantyckim. Naszą uwagę koncentrujemy na kontaktach z producentami takich roślin jak bambusy i kamelie.

2010 r.

Kolejny wyjazd do Hiszpanii zorganizowany przez ASFPLANT - Hiszpańskie Stowarzyszenie Producentów Roślin i Technologii Ogrodniczych z Regionu Walencji.

Była to dla nas niebywała okazja podzielenia się wiedzą z naszymi kolegami po fachu i poznania tamtejszych producentów osobiście oraz porównanie oferty z tą, którą poznaliśmy w rejonie Galicji. Doświadczenie to na pewno wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój naszej firmy. Wizytowanie tylu ogrodnictw dało bardzo dużo i zmieniło nasze wyobrażenie o rynku producentów w Hiszpanii. Rośliny są zupełnie innej jakości niż myśleliśmy, lepsze i pełniejsze w budowie, dobarwione i zadbane. Asortyment jest również imponujący i jakże inny od tego w Galicji!

Po raz trzeci przedstawiciel naszej firmy został zaproszony na targi Flormart w Padwie w roli oficjalnego gościa wystawy.

2011-2012 r.

Kolejny raz otrzymujemy zaproszenie od związków producentów i handlowców roślin ozdobnych w Niemczech i Hiszpanii. W kwietniu 2012 r. wizytujemy region północnej Sycylii. Docieramy do Faro, dokonujemy pierwszych zakupów.

2015r.

Po ukończeniu pełnoletności...

To już 18 lat naszej działalności i obecności na rynku, postanowiliśmy przekształcić spółkę cywilną w spółkę jawną i od sierpnia 2015 roku zmienia się nazwa naszej firmy na BLUMEX DOLATA Sp.j.

2017r

W związku z rozrastającym się magazynem z donicami LECHUZA® oraz ciągle zwiększającym się popytem postanowiliśmy przenieść się do nowej hali o znacznie lepszym standardzie. Od teraz nowy magazyn znajduję się w Głuchowie (gmina Komorniki) na ulicy Poznańskiej 46. Teraz asortyment i ilości donic powinny być na zadowalającym poziomie dla naszych klientów. Zapraszamy serdecznie.

1997-2017

to już 20 lat na rynku!